А ако не си в гилдия?

miss_green
Регистриран: пон 28. дек 2009, 15:07

А ако не си в гилдия?

Мнениеот miss_green » ср 24. фев 2010, 19:50

какво става, ако не се запишеш в гилдия? аз съм вече ПЛАШИЛО(почти РозКавалер), но не членувам в никоя... :? как ме ангажира членството?ще имам ли задължения,които касаят другите играчи? нямам много време да играя та се чудя дали няма да прецакам някого ако ме приемат за член,а аз се мяркам рядко в играта....? мерси
Ех,ако можех и истинска градинка да си имам....ама с повече цветя....

ta6ena
Регистриран: вт 19. яну 2010, 00:04

Re: А ако не си в гилдия?

Мнениеот ta6ena » ср 24. фев 2010, 20:50

Гилдиите са направени за да се построи Чудото на света/777 777 палми/.
Единственото нещо като не си в гилдия е,че не можеш да сееш кокоси.
Ако си в гилдия трябва да сееш кокоси и като порастнат и станат палми трябва да ги даряваш за чудото.
Все пак е добре да си в гилдия,защото си помагате по нянанъв начин-играта става по-интересна като има и други с които да кореспондираш.
Или с две думи-нито печелиш,нито губиш,въпрос на лична преценка ;)

stefik
Регистриран: пет 5. фев 2010, 19:38

Мнениеот stefik » ср 24. фев 2010, 21:07

Дали да членуваш в гилдия зависи от това как искаш да играеш
Разделяй и Владей-без гилдия
Съединението прави силата-със задружна гилдия

kota78
Регистриран: ср 12. яну 2011, 22:38

Мнениеот kota78 » чет 17. юни 2010, 18:18

Според мен това не е демократично и дискриминира играчите - аз бих предложил дори и да не си в гилдия, освен да може да се садят палми, да можеш и да ги продаваш на пазара - така е много по-справедливо.

Освен това, освен от "разсадника за дървета" от никъде другаде не могат да се купят нито палми, нито кокос.
съмнявам се че има играчи, които си купуват готови палми , с изключение на тези, които зареждат по много кредити

А и все трябва да може да се възпроизвежда по някакъв начин кокоса,
затова предлагам следното нововъведение относно сеитбата на палми , и кокос:

като се посади кокос след 35 часа да дава реколта 1 палма (840 т)
като се посади палма след 35 часа да дава реколта 1 кокос + 1 палма (1680 т)

ако въведете тези промени, сигурен съм че играта ще стане много по-харесвана и популярна ( и не на последно място много по-справедлива)

сигурен съм че interested има какво да отговори, въпреки че подозирам че споменатите промени не зависят от него лично
Изображение
компания AMOR PowerTech
Моята витрина: http://bg.kapilands.eu/schaufenster_pub ... user=71028
Моята градина: http://s1.bg.molehillempire.com/garden/ ... er=9721537

Потребителски аватар
Sunny.Smile
Регистриран: ср 19. май 2010, 17:57

Мнениеот Sunny.Smile » чет 17. юни 2010, 18:30

Ако на пазара се продаваха палми/кокосо, по този начин може цената им да падне много, следователно чудото ще се построи за отрицателно време. Ако не си в гидлия, какъв би бил смисъла да отгелждаш палми ?
Ако от кокоса се даваше пак кокос / или както ти си предложил/а / също чудото ще се построи за много кратко време.
Усмихвай се по-често ^ ^

kota78
Регистриран: ср 12. яну 2011, 22:38

Мнениеот kota78 » чет 17. юни 2010, 22:25

напротив, не съм предложил кокоса да дава пак кокос, а вече веднъж ожъната, палмата да може да се засажда отново и след още толкова време (35 часа) да дава кокос + палма- не мисля че така ще е по-бърз строежа на чудото, понеже за да отгледаш от един кокос друг, ще е нужно двойно време, но пък таща се спестяват 1777 зП за 1 кокос , пък и е по-конкурентно - като може да се отглежда кокос, логично е да може и да се купува от пазара - а сега може да се купи само от разсадника/ или иначе казано, от системата - монопол.
а относно смисъла да отглеждаш палми без да си в гилдия, мисля че отговора е повече от очеВАДЕН - за пари - както знаеш сам, срещу 90 000 зП на забравих кое ниво получаваш право да си отключиш втора градина. Ако можеха да се продават палмите, въпреки че аз самия съм председател на гилдия, щях много по-рано да си отключа втората градина (да поясня че играя без кредити )
Изображение
компания AMOR PowerTech
Моята витрина: http://bg.kapilands.eu/schaufenster_pub ... user=71028
Моята градина: http://s1.bg.molehillempire.com/garden/ ... er=9721537

Потребителски аватар
Яко Копам
Модератор
Регистриран: вт 11. май 2010, 00:40

Мнениеот Яко Копам » чет 17. юни 2010, 22:49

Работата е там, че пари могат да се правят от всичко друго, но не и от палми. Това няма да се промени.
Разбирам, че за теб темите са нови, но ако погледнаш датата на първите постове ще видиш, че всъщност са доста стари. Няма смисъл да ги разискваме наново ;)
Изображение

DGORDAN
Регистриран: вт 9. фев 2010, 21:11

ОЧЗ - гилдия

Мнениеот DGORDAN » вт 11. окт 2011, 15:50

Ами и аз задавах подобни въпроси и се чудих много, ама накрая си основах сам.
Ако желаете присъединете се - по този начин се разбираме и гласуваме всички за най-хубава градина *някой от нашите разбира се, голям шанс за спечелване на състезанията и размяна на стоки директно без да даваме 10 % на пазара. Успех :)

Върни се в “Гилдии/палми/кокоси”